Historie a pravidla

Historie tohoto amatérského triatlonového závodu začala v roce 2003 závodem mužů a žen (i těhotných a kojících).

AluMan je kombinací plavání, horského kola a běhu a to vždy s ohledem na příznivce amatérského triatlonového sportu.

Myšlenka tohoto odlehčeného závodu se zrodila v hlavách Jirky Richtra a Pavlíka Stejskala, přičemž bezpochyby vzor viděli i u slavného závodu „Železného muže“, který je naopak druhým extrémem tohoto sportu. A protože hliník je přeci jen ten známý měkký kov, trefně se vloudil do názvu AluMan. Moc dobře víme, že délky tratí nejsou těmi skutečnými, závodními, ale přesto pro nás amatéry jsou výzvou dostatečnou a neubírá nám to nic v úsilí houževnatě zápolit až do cíle.

První ročník byl ryze individuální, ale další ročník byl vylepšen smíšenými dvojicemi. Postupně jsme došli opět k samostatným kategoriím. V posledních rocích jsme přidali i závod pro naše nejmenší potomky, kteří nám postupně dorůstají do vyšších a vyšších kategorií…

Základní pravidlo závodu je pohoda, ale u mužů i velká soutěživost… Kdo si tento závod ještě nezkusil, nepozná tu šílenost změny po výběhu z koupaliště a nasednutí na kolo. No a pak ještě divočejší přechod při sesednutí z „biku“ a nastoupení do poslední disciplíny – běhu.

A po závodě nám zbývá spousty času na setkání s kamarády a doplnění tekutin a energie…